search facebook twitter instagram phone envelope fax external

Middle School Staff

Middle School Staff

  • Shaba Martinez
    Shaba Martinez, UCC Director of Academics and Technology
  • Santiago Navarro
    Santiago Navarro, Principal
  • Yuni Ramirez
    Yuni Ramirez, Dean of Students
  • Eric Roecker
    Eric Roecker, Athletic Director
    Athletics & Sports Site
  • Steven Ross
    Steven Ross, Database Administrator
  • Lisa Dawes
    Lisa Dawes, Director of Special Services
  • Gladys Reyes
    Gladys Reyes, High School Transition Coordinator
  • Sarah Schindler
    Sarah Schindler, Instructional Coach
  • Epros Weiss
    Epros Weiss, Instructional Technology Specialist
  • Laura Krueger
    Laura Krueger, School Counselor
  • Marissa Kremer
    Marissa Kremer, School Psychologist
  • Diane Meredith
    Diane Meredith, Social Worker
  • Lisi Campos
    Lisi Campos, Administrative Manager
  • Soraya Cazco
    Soraya Cazco, Administrative Assistant
  • Kristin Ashburn
    Kristin Ashburn, 6th Grade Math
  • Erica Silberschmidt
    Erica Silberschmidt, 6th Grade Math
  • Pamela Breitzman
    Pamela Breitzman, 6th Grade Reading & Writing
  • Lily Zeitler
    Lily Zeitler, 6th Grade Reading & Writing
  • Edgar Ortega
    Edgar Ortega, 6th Grade Science
  • Sarah Dickerson
    Sarah Dickerson, 6th Grade Social Studies
  • Michael Dawsey
    Michael Dawsey, 7th Grade Math
  • Fraser Ferentz
    Fraser Ferentz, 7th Grade Math
  • Erica Silberschmidt
    Erica Silberschmidt, 7th Grade Math
  • TBA
    TBA, 7th Grade Reading & Writing
  • Ann Lutz
    Ann Lutz, 7th Grade Reading & Writing
  • Sarah Noble
    Sarah Noble, 7th Grade Science
  • Geoffrey Gundlach
    Geoffrey Gundlach, 7th Grade Social Studies
  • Fraser Ferentz
    Fraser Ferentz, 8th Grade Math
  • Steve Wocken
    Steve Wocken, 8th Grade Math
  • Danielle Dawald
    Danielle Dawald, 8th Grade Reading & Writing
  • Jonathan Jimenez
    Jonathan Jimenez, 8th Grade Reading & Writing
  • Devan Delaney
    Devan Delaney, 8th Grade Science / Project Lead The Way
  • Sam Danner
    Sam Danner, 8th Grade Social Studies
  • Janet Bruhn
    Janet Bruhn, Art
  • Donald Hazlett
    Donald Hazlett, Band Director
    Music Program Site
  • Julie Maurer
    Julie Maurer, Building Substitute Teacher
  • Gina Santiago
    Gina Santiago, Building Substitute Teacher
  • Rachel Klug
    Rachel Klug, Library Media Specialist & School Website Administrator
    Library Media Centers Site
  • Hannah Frank
    Hannah Frank, Occupational Therapist
  • Kurt Zagzebski
    Kurt Zagzebski, Physical Education & Health
  • Claudia Beaudoin
    Claudia Beaudoin, Reading Intervention
  • Maryann Calderon-Garcia
    Maryann Calderon-Garcia, Spanish
  • Laura Burns
    Laura Burns, Special Education
  • Montagna Cosentino
    Montagna Cosentino, Special Education
  • Jenni Olivero
    Jenni Olivero, Special Education Assistant
  • Nancy Villegas
    Nancy Villegas, Special Education Assistant
  • Alex Hobday
    Alex Hobday, Speech Pathologist